איך להקים עסק בתחום הכושר והאימונים האישיים?

למרות שזה נשמע כמו תהליך מאתגר או מאיים, הקמת עסק היא תהליך די פשוט, אך מצריך לא מעט תשומת לב. התהליך כרוך בכמה שלבים בירוקרטיים, ואף תהליכי תכנון ממוקדי מטרה, על מנת שהעסק יתנהל על הצד הטוב ביותר ויניב רווחים. מה חשוב לקחת בחשבון, ואיך תוכלו להקים את עסק החלומות? ריכזנו בעבורכם כמה טיפים חשובים ומועילים במיוחד.

מתחילים עם בירוקרטיה

כדי לעבוד באופן עצמאי בישראל, יש כמה תחנות בירוקרטיות שעליכם לעבור. בתור התחלה, עליכם לפתוח עוסק פטור (או מורשה, תלוי בכמות ההכנסות הצפויות לכם) מול הרשויות. יש להגיע אל משרדי מע"מ, משרדי ביטוח לאומי ומס הכנסה. תוכלו להיעזר ברואה חשבון שיבצע את התהליך הראשוני בעבורכם, ובמקרים מסוימים, ניתן לבצע את ההרשמה הראשונית גם דרך האינטרנט.

מדוע זה חשוב? ובכן, כדי שתוכלו להפיק חשבוניות ולקבל תשלום, אתם חייבים להיות רשומים כעסק. ואם בחשבוניות עסקינן, טוב לדעת שתוכלו להשתמש בשירות חשבונית ירוקה, שירות שיאפשר לכם להנפיק חשבוניות בקלות ודרך אפליקציה/מחשב, מבלי להשתמש בניירת מיותרת. כמו כן, המערכת תאפשר לכם לשמור בצורה מסודרת את כל הקבלות והחשבוניות, שאותן יש להגיש בסוף שנת המס לרשויות.

איך להקים עסק בתחום הכושר והאימונים האישיים?

אפיון העסק

כדי להבין כיצד לבנות את התוכנית העסקית, שעליה נפרט בהמשך, ואיך לשווק את העסק בצורה נכונה, חשוב שתאפיינו את העסק שלכם באופן יסודי. האם אתם מתכננים לשכור סטודיו לאימונים? האם האימונים יתבצעו בביתכם, בבית הלקוח או בשטחים פתוחים? והאם אתם מתכננים לתת שירותים נוספים מלבד אימונים אישיים? כל הפרמטרים הללו יסייעו לכם להבין מה סדר הגודל של העסק שלכם, ומה עתידות להיות ההוצאות שלכם.

מלבד זאת, חשוב לאפיין את קהל היעד שאליו אתם פונים, משום שזה יסייע לכם לדייק את המטרות של העסק, וכמובן גם את התוכנית השיווקית שלכם.

בניית תוכנית עסקית ממוקדת

תוכנית עסקית היא חלק בלתי נפרד מהצלחת העסק, ומאוד חשוב להקדיש לכך את מלוא תשומת הלב. תוכלו לעשות זאת לצד איש מקצוע, ותוכלו להגדיר את התוכנית העסקית שלכם גם באופן עצמאי. אם החלטתם לבנות תוכנית עסקית לבד, וודאי תשמחו לשמוע שברשת יש מגוון רחב של מדריכים ופורמטים שבהם ניתן להשתמש באופן חופשי.

התוכנית העסקית מסייעת לכם לאפיין את העסק באופן מעמיק, ולהבין כמה הוצאות צפויות לכם, וכמובן גם כמה הכנסות. מעבר לזה, היא תאפשר לכם לתכנן את העסק לטווח הארוך, ולפחות לשנה קדימה. אל תפסחו על השלב הזה, הוא מאוד חיוני.

תכנית שיווקית לטווח ארוך

פתחתם עוסק מול הרשויות, בניתם תוכנית עסקית, ועכשיו – הגיע הזמן לשווק את העסק על מנת להביא את הלקוחות הראשונים. איך עושים את זה? באמצעות תוכנית שיווקית ואסטרטגיה ממוקדת שתסייע לכם לשווק את העסק לטווח רחוק.

יש לא מעט דרכים לשווק את העסק, ומה שעשוי להתאים לעסק בתחום הכושר והאימונים זה בעיקר שיווק שמתבצע באמצעות הרשתות החברתיות, כמו קידום בטיקטוק, או נוכחות דיגיטלית בפייסבוק ובאינסטגרם. מלבד זאת, מומלץ להקים אתר עסקי על מנת שלקוחות פוטנציאליים נוספים שמחפשים את השירות במנוע החיפוש – יוכלו להגיע אליכם.

הקמת עסק בתחום הכושר והאימונים: תכנון נכון יוביל אתכם להצלחה!

כפי שוודאי הבחנתם, אחד הדברים החשובים ביותר להצלחת עסק טמון בתכנון מקדים, לכן אל תפסחו על בניית תוכנית עסקית ותוכנית שיווקית, ואף מומלץ להיעזר בבעלי מקצוע בתחום. כמו כן, הפן הבירוקרטי הוא חיוני, ובלעדיו לא ניתן להתחיל לעבוד, ולכן חשוב לפתוח עוסק מול הרשויות במדינה (המוסד לביטוח לאומי, מס הכנסה ומע"מ) – אם אתם מעדיפים שמישהו אחר יבצע זאת בעבורכם, תוכלו לפנות לרואה חשבון או יועץ מס.

בהצלחה!

נגישות