ההבדל בין אימון בבית לחדר כושר

חדר כושר או אימון ביתי

בעשור האחרון, יותר ויותר ישראלים הפכו מודעים ליכולת של אימון גופני לשפר את חייהם. פעילות ספורטיבית מכל סוג מאזנת את הגוף, מסייעת להורדה במשקל, מעלה את מצב הרוח ומספקת פעילות חיובית וחיוניות לשרירי הגוף, לעצמות ולמוח.

כיום, אפשר למצוא מגוון רחב של אימוני כושר החל מאימון יחידני כמו שחייה או אימון טניס, עד לאימונים קבוצתיים כמו אימוני כדור עף, כדורגל, ביצוע תרגול יוגה קבוצתי, פילאטיס ואף אימון אישי. אם אתם מתלבטים לגבי הדרך שבה תפעילו את הגוף וטרם החלטתם אם תרצו לבצע אימון אישי בבית או בחדר הכושר – רצוי שתדעו מדוע רבים בוחרים דווקא בחדר כושר, מאשר ביצוע פעילות ספורטיבית בבית.

ההבדלים בין חדר כושר לאימון ביתי

לפני שנסביר מדוע דווקא בחירה בחדר כושר נחשבת פופולארית יותר, רצוי להכיר את ההבדלים בין חדר כושר לבית: בחדר כושר יש לנו מסגרת מסודרת עם שעות קבועות בהן אפשר להתאמן מבלי להפריע לאף אדם אחר. השעות הקבועות והמקום שמצויד באביזרי כושר מתאימים – מקנים יותר חופש בחירה ויותר דרכים לעצב ולחטב את הגוף.  בספייס חדרה למשל, תמצאו גם שיעורי סטודיו, גם אימונים קבוצתיים, גם אימונים אישיים ומגוון דרכים לשמור על כושר גופני. מלבד זאת, חדרי כושר מספקים השגחה והדרכה מקצועית, מכשירי אימון מתקדמים (שלא תמיד אפשר להכניס לבית או לרכוש) כמו גם דינמיקה קבוצתית שמדרבנת את המתאמנים להגיע ולהתאמן במקום.

נוסף לכך, בחדרי כושר תמצאו חוגים המתקיימים לאורך כל שעות היום, בעוד ששילוב בין אימון יחידני באמצעות מתקני כושר ואימון קבוצתי – יחוללו פלאים בגוף ובמצב הרוח.

חדר כושר או אימון ביתי

אימון ביתי – למה לא בעצם?

זה נכון, כל אחת ואחד מאיתנו יודע היכן הוא ירגיש בנוח. ישנם אנשים מופנמים שרוצים לקיים אימון מול הטלוויזיה, או כאלה שיזמינו מאמן אישי לעבודה בבית. ובכל זאת, גם הטיפוסים הכי סגורים ובישנים – מוצאים את האושר שבהצטרפות למכון כושר! זאת בעיקר בשל הדינמיקה, היחס האישי, החברה שיש מסביב, והאימון הקבוצתי שיוצר מוטיבציה רבה.

היתרונות שבהצטרפות לחדר כושר

כאשר בוחרים באימון מסודר בחלל מאובזר ומקצועי, נהנים ממגוון יתרונות, כמו:

מתקני כושר איכותיים.

בניית תוכנית אימונים מותאמת אישית על ידי מאמנים אישיים.

קבלת ייעוץ בנושאי תזונה נכונה ובריאות.

השגחה ואימון על ידי מאמנים מקצועיים.

חוגים וסדנאות גוף ונפש.

דינמיקה קבוצתית וחיי חברה פעילים.

מסגרת מסודרת שפועלת כמעט בכל ימות השבוע.

לסיכום, אם החלטתם לשמור על הבריאות ולטפח את הגוף, כדאי תמיד להגיע לשיעור ניסיון או לשעת אימון בחדר הכושר, ולהשוות את האימון הביתי, לאימון שמתקיים במקום מסודר וייעודי. בכך תוכלו לבחור נכון ולתכנן מערך אימונים אפקטיבי.

נגישות