5 סימנים חשובים שכל ספורטאי צריך להכיר

אם אתם ספורטאים מקצועיים, ובפרט אם הספורט שאתם עוסקים בו הוא אחת מאומנויות הלחימה, אתם כנראה יודעים עד כמה תובעני הדבר הזה יכול להיות, על ששגרת אימונים קבועה היא בהחלט דבר מתגמל עם יתרונות רבים. עם זאת, נראה כי ישנה תכונה משותפת אחת לכל הספורטאים באשר הם, והיא הנחישות והרצון להתמיד כמה שיותר בשגרת האימונים. בהחלט מדובר על תכונה חיובית, כזו שבלעדיה קשה להתמיד ולהרים את עצמכם להתאמן בכל פעם מחדש גם ברגעים שזה פחות נוח מתאים, אבל בהחלט מדובר על אליה וקוץ בה. כלומר, ספורטאים רבים שרוצים להתמיד בשגרת האימונים שלהם וממש לא אוהבים לפספס אף אימון חשוב, לא מקפידים לשים לגוף שלהם ולהבין בזמן כאשר יש סימנים המעידים על כך שצריך לקחת מנוחה לזמן מה או אפילו לגשת לבדיקה וטיפול רפואי. אם גם אתם ספורטאים חובבים או מקצועיים, אנו רוצים לעבור על חמישה סימנים כאלו שבהחלט צריכים לגרום לכם לעצור ולבדוק שאתם לא מגזימים או חלילה פוגעים בעצמכם.

כאבים בחזה בזמן מאמץ

לפני שנתחיל חשוב לנו לומר שאם אתם חווים כל אחד מהדברים הללו, מומלץ להיוועץ ברופא בהקדם האפשרי ורצוי ללכת לרופא מומחה בתחום הספורט או בתחום הספציפי הקשור בבעיה ממנה אתם סובלים. כאן יש אתר שיאפשר לכם לבחור רופא אונליין בזמינות גבוהה ובקרבה למקום המגורים שלכם ורצוי שלא לדחות את הצעד הזה.

כאבים בחזה אצל ספורטאים המתגברים במהלך המאמץ הגופני או בעת מנוחה, עשויים להעיד על מחלת עורקים כליליים שנגרמת על ידי הצטברות של פלאק בעורקים האחראים לספק את הדם לשריר הלב. בשלבים המוקדמים יותר של המחלה הזאת הכאבים עשויים להיות קלים כמו צביטות, אך ככל שהיא מתגברת הכאבים עשויים להפוך למשתקים. אין להתעלם מכאבים בחזה.

קוצר נשימה בלתי מוסבר

קוצר נשימה לכשעצמו הוא לא דבר נדיר או חריג אצל ספורטאים והוא קורה לכולם במאמץ מסוים. עם זאת, כאשר מדובר על קוצר נשימה לא מוסבר ולא פרופורציונלי זה בהחלט צריך להדליק נורה אדומה. במיוחד חשוב לשים לב לקוצר נשימה שמתרחש לא מאמץ מיוחד. הדבר הזה עשוי להעיד על בעיות בלב וחשוב להיות עירני לזה.

5 סימנים חשובים שכל ספורטאי צריך להכיר

אובדן הכרה

התעלפות, "שחור בעיניים", טשטוש או כל מצב דומה. כל המצבים הללו הם לא מצבים תקינים ולא דברים שאמורים לקרות בשגרה. בכל מקרה של אובדן הכרה לאחר האימונים בשעת המנוחה חשוב להיוועץ עם הרופא, אבל אם מדובר על  אובדן ההכרה במהלך הפעילות הגופנית עצמה, אליכם לגשת לבדיקה רפואית בהקדם האפשרי וללא כל דיחוי על מנת לשלול בעיות בלב.

עייפות מופרזת ללא הסבר

עייפות באופן כללי זה חלק בלתי נפרד מהחיים של כל אחד ובפרט של ספורטאים המתעייפים כתוצאה מהאימונים. עם זאת חשוב מאד להיות קשובים לגוף שלנו ולנסות לשים לב למקרים בהם דפוסי העייפות משתנים ואנו חווים עייפות קיצונית שלא קשורה לאימון ואין לה סיבה מוסברת.

ירידה קיצונית ובלתי מוסברת בביצועים

לבסוף חשוב מאד לשים לב אם אתם חווים ירידה בביצועים הספורטיביים שלכם, כמובן אם היא קיצונית ופתאומית. כמובן שיש הרבה מאד דברים שיכולים להסביר את הדבר הזה כמו הגיל, דיכאון או תזונה ירודה, אבל הרבה פעמים זוהי אינדיקציה לבעיות לב ובכל מקרה עדיף לבדוק את עצמכם ולא לקחת סיכון.

לסיכום – חשוב מאד להיות קשובים לגוף שלנו ואלו הם חמישה סימנים שכדאי ללכת להיבדק.

נגישות