ביטוח חיים לספורטאים: טיפים חשובים של מומחה הביטוח, אבנר הייזלר

מצד אחד פעילות ספורטיבית חשובה לבריאות, ומצד שני פעילות ספורטיבית בתדירות גבוהה עשויה להעמיד בפני מגוון סכנות בריאותיות משמעותיות. מכאן ממש כפי שכל ספורטאי צריך לדעת שיש חשיבות לצריכת חלבונים לפני ואחרי האימון, כך גם לפני ואחרי הכול חשוב לוודא שיש ביטוח חיים. ביטוח חיים לספורטאים חשוב ביותר, גם אם מתכוונים לצבור לא מעט מדליות בדרך וליהנות משיבה טובה ובריאה.

יש דבר כזה ביטוח חיים שכולל ספורט אתגרי!

אין ספק שביטוח חיים מעניין אנשים מכל התחומים, אך כאשר מדובר בביטוח חיים ייעודי עבור ספורטאים, הנושא מעט שונה. לאלו נתונים יש לשים לב, על מה אין לוותר וכיצד ניתן לבחור את הביטוח המתאים ביותר עבור קבוצה שמקפידה על ספורט, בדיקות תקופתיות ותזונה חיונית? אבנר הייזלר ניגש להסביר, אם כי מראש יש לציין שביטוח ייעודי מעין זה שונה משאר ביטוחי החיים, כיוון שלעומת השאר, הוא כן כולל פעילויות שנוגעות לספורט אתגרי. מכאן שאם ניזכר בריאיון של אבנר הייזלר בדה מרקר, נחזור על אחד מההיבטים שהוא ביקש להבהיר: תחום הביטוחים מאוד מגוון והתחרות גדולה, כך שבסופו של יום כל אחד יכול למצוא התאמה מלאה, בין אם הוא ספורטאי, בנקאי או קבלן. כל עוד לא מוותרים וכן נעזרים בסיוע מקצועי, זוכים לבצע התאמה מלאה.

ביטוח חיים לספורטאים: טיפים חשובים של מומחה הביטוח, אבנר הייזלר

טיפ 1 – ביטוח תאונות אישיות במקום ביטוח חיים

מי שיחפש ביטוח חיים ייעודי לספורטאים, עשוי למצוא שהמבחר אינו גדול. אומנם ניתן לקחת ביטוח חיים כללי ולבצע התאמה, אך עדיין אין זה המענה האידאלי. מכאן ששווה לבחון חלופה – לבחון מה יודע להציע ביטוח תאונות אישיות ייעודי לספורטאים, פשוט כי בין היתר ביטוח מעין זה יודע להציע כיסוי גם עבור מקרה מוות. באופן שכזה זוכים לשלב שני היבטים חשובים בביטוח אחד. עם זאת, כמובן שיש לבחון מהו גובה הפיצוי והאם שאר הכיסויים אכן נחוצים. עוד נציין שאם אכן הולכים על זה, שווה לוודא שקיים מענה עבור אובדן כושר עבודה, ביטוח צד שלישי, אשפוז וכמובן טיפול רפואי משמעותי.

טיפ 2 – תשקלו ביטוח חיים פנסיוני

ביטוח חיים יכול לכלול מגוון סעיפים חשובים, ופה נמליץ לבחון מה מציע ביטוח חיים פנסיוני. ביטוח מסוג זה כולל 3 היבטים סופר רלוונטים, במיוחד כאשר מדובר בספורטאים שאינם עומדים להישאר בתחום לאורך זמן, ולא בטוח האם הם יימצאו בקלות פרנסה לאחר תקופת הזוהר. ובכן ביטוח חיים פנסיוני בין היתר עשוי לכלול ביטוח למקרה של אובדן כושר עבודה, ביטוח עבור נכות וגם חיסכון עבור פרישה. עם זאת, הכרחי לוודא שאכן יש פנסיה מינימאלית, אחרת מוטב לחפש סוג אחר של ביטוח חיים.

טיפ 3 – חכו לרגע הנכון

אין זה סוד שמקצוע מסוכן מגדיל את התשלום החודשי, ועל כן כאשר ניגשים לעשות ביטוח חיים, יש לשקול כיצד להציג את הדברים, או יותר נכון יש לשקול באיזה שלב לעשות את הביטוח. כך למשל אם יודעים שבעוד כמה חודשים עומדים לשנות נישה בתחום, נישה שנחשבת יותר מתונה ופחות מסוכנת, מוטב לשקול לחכות ורק אז לעשות את הביטוח.

מקבלים החלטה!

ההבנה שיש צורך בביטוח חיים ייעודי לספורטאים היא דבר אחד, אך ההבנה כיצד לבחור באופציה האידאלית, היא כבר סיפור אחר. כיצד אם כן ניתן לבחור בפוליסה האידאלית, לבחור את הסעיפים הרצויים ולנהל משא ומתן יעיל? ובכן פה מגיע הטיפ האחרון בנושא – היעזרו ביועץ ביטוח.! יועץ שבקיא בסך הניואנסים, חף משיקולי תועלת אישית ושמכיר מה מציעים המתחרים. רק בריאות!

 

נגישות