סוגי אמנויות לחימה

אם אתם רוצים לחזק את השרירים, להוריד במשקל, לחטב את הגוף, לעבוד על סיבולת לב ריאה, לדעת כיצד להגן על עצמכם ובכלל: לרכוש מיומנויות חדשות, פיזיות ומנטליות – חשוב שתכירו כמה סוגים של אומנויות לחימה, כמו גם שתדעו יותר אודות העקרונות של כל סוג פעילות.

אומנויות לחימה הן לא רק דרך שבה מחטבים או הגוף ומחזקים אותו: אומנות לחימה מקנה את כלל הכלים להגנה עצמית תוך התייחסות למרחב האישי והגנה על המרחב בזמן תקיפה.

אומנות לחימה מכל סוג, מקנה יכולות התמודדות עם סיטואציות מגוונות, כמו גם שהיא מאפשרות למידת עקרונות חשובים תוך קבלת האחר, הקשבה לגוף ועבודה בחכמה עם טקטיקות לחימה חכמות.

אמנויות לחימה

אילו סוגים של אומנויות לחימה הן הפופולאריות והכדאיות? הנה הרשימה:

אגרוף תאילנדי

אגרוף תאילנדי כשמו כן הוא, הגיע אלינו מתאילנד, מדינת סיאם לשעבר, שבה התחום מפותח במיוחד כבר מאות שנים. אומנות לחימה זאת מושתתת בעיקר על הכרת היריב, לימוד טקטיקות לחימה, יכולת הגנה עצמית תוך שימוש במגוון סוגים של בעיטות, אגרופים ותנועות לחימה מובנות.

אימון זה שנחשב מסיבי (שורף כ 900 קלוריות בשעת אימון!) מאפשר ריכוז, העלאת הביטחון העצמי, הכרת השונה ועבודה תוך מתן כבוד הדדי ליריב ולמאמן.

אייקידו

עוד מארצות המזרח הרחוק מגיעה אלינו שיטת לחימה נוספת בשם "אייקידו" והיא שיטת לחימה יפנית שנועדה לאפשר הכרה וזרימה עם תנועות התוקף והכל: לצורך הגנה עצמית וגם תקיפה במקרים שונים.

באמצעות אייקידו עובדים על הפעלת כוח פיזי, תזמון תנועות הגנה, שימוש בתנועות מעגליות מול התוקף ללא התנגדות תוך הפעלת כוח בשימוש ברגליים ובמרכז הגוף למען ניצחון וקבלת יתרון על היריב.

אימונים כאלה נחשבים מעולים למי שרוצה ללמוד טקטיקות לחימה חכמות, כמו גם למי שמעוניין באימון כוח מסיבי שכולל עבודה בשניים.

ג'ו ג'יטסו

אומנות לחימה נוספת שמגיעה אלינו מיפן שנועדה ללמד כיצד משתמשים בכוח מתפרץ כדי לנצח את היריב. ג'ו ג'יטסו היא שיטת אימון שיש להפעיל בה כוח מתפרץ רב תוך שהיא כוללת הטלות, שימוש בתזמון נכון וכוח פיזי, כמו גם שמתאמנים מתקדמים משתמשים במגנים וכלי לחימה כדי לפעול בשיטת האימונים הכוחנית הזאת.

בנוסף, השיטה מלמדת כיצד משתמשים בכוח היריב על מנת להביסו, תוך שאימון זה מעולה לחיזוק וחיטוב הגוף.

 

קרב מגע

שיטת הלחימה שמקורה בישראל(!) אשר כבשה את כל העולם תוך שהיא שיטת לחימה שנועדה ולהגן על הגוף ואף לתקוף בעת הצורך את היריב בשטחים בנויים. קרב מגע היא שיטת לחימה שכוללת בעיקר בעיטות, מתן חבטות, אגרופים, התקלות ואף שימוש באביזרים לשם הגנה עצמית או תקיפה.

שיטת קרב מגע נועדה גם להקנות בטחון, היא מחזקת ומחטבת את הגוף וחשוב מכל: מדובר באומנות לחימה שמעניקה כלים להתגוננות גם במצבי תקיפה מפתיעים. לכן היא הפכה פופולארית במיוחד בארץ ובעולם!

 

לסיכום, אומנויות לחימה הן לא רק תחביב. מדובר בדרך נפלאה לשמור על כושר גופני, ללמוד יותר אודות טקטיקות וטכניקות לחימה, כמו גם שהן עשויות לסייע להשיל ממשקל הגוף, מחזקות את המערכות השונות, וחשוב מכל: הן מעולות להגנה בעת תקיפה או בעת סיטואציה פוגענית.

נגישות