מחזקים את הבסיס: הכול על שריר רצפת האגן

שריר רצפת האגן הוא אחד מהשרירים החשובים ביותר בגוף האדם, מאחר ותפקידו הוא לייצב את מרכז הגוף ובהתאם לכך גם להוביל לשליטה מלאה בסוגרים, גם אצל נשים וגם אצל גברים. בנוסף, לרצפת האגן יש תפקיד גם בכל הקשור לתפקוד המיני  התקין וכן שמירה על מנח נכון של האיברים. היחלשות של רצפת האגן מובילה לשלל תופעות בריאותיות (ואפילו מביכות) כמו למשל חוסר שליטה בסוגרים ובהתאם לכך בריחת שתן וכן צניחה של שלפוחית השתן עד לכדי מצב של קושי בביצוע של התרוקנות. על כן, לחיזוק של השריר הזה יש חשיבות גבוהה גם בעבור גברים וגם בעבור נשים, כאשר החדשות הטובות הן שניתן לחזק את הבסיס, גם כאשר מתחיל מצב של היחלשות. כיצד תעשו זאת? להלן הפרטים.

היחלשות רצפת אגן – נקיטת פעולות בשביל להימנע מהחרפה

באופן טבעי, היחלשות של רצפת האגן מתרחשת על רקע של הזדקנות לצד חוסר התמקדות בחיזוק של השריר הזה בזמן אימון גופני. רכישה של מכשירים לחיזוק השריר כמו למשל משקולת לא פולשנית, מכשיר גירוי חשמלי ביתי, אלקטרודות ועוד מהווה הזדמנות מצוינת בעבורכם ליצור בבית מערך אשר מאפשר לחזק את הבסיס של שריר האגן, ובהתאם לכך להפחית את הסיכוי לתסמינים כמו למשל בריחת שתן. כאשר לוקחים בחשבון כי עצם הרכישה של מכשירים מהסוג הזה עשוי להיות מביך למדי, חברות מובילות כמו למשל דין סטור מאפשרות להזמין את המכשירים בעלות כספית אטרקטיבית ועם משלוח מהיר עד הבית, כל זאת מתוך מטרה להוביל למערך תומך המתבצע בבית ובטוח לשימוש.

נקיטת פעולות בהקדם היא קריטית, מאחר וככל שלא מטפלים הצניחה של השריר הזה עלולה להוביל לשלל בעיות רפואיות אך גם בתחום המיני, גם אצל נשים וגם אצל גברים. המודעות הגבוהה לחשיבות של חיזוק רצפת האגן הובילה לפיתוח של מכשירים פורצי דרך שנועדו לגרות את השריר ואף לאפשר את פעולת הכיווץ והשחרור ובהתאם לכך יצירה של מערך תומך שנועד להפחית את הסיכוי לתופעות שנגרמות בעקבות היחלשות רצפת האגן.

 

 

פעילות ספורטיבית – חלק בלתי נפרד מחיזוק רצפת האגן

אורח חיים בריא הכולל פעילות ספורטיבית הוא חלק בלתי נפרד מתהליך עבודה על כל קבוצות השרירים, ובפרט רצפת האגן. כעת ניתן לבצע רכישה של ציוד כושר ביתי אשר מיועד בעבור בנייה של תוכנית ספורטיבית המותאמת בדיוק לשרירים הללו, כאשר העלות הכספית האטרקטיבית לצד שפע התרגילים שאותם ניתן לבצע דרך צפייה ביוטיוב מהווים דרך מעולה לנקיטת פעולה ובהתאם לכך גם עבודה ממוקדת על קבוצת השרירים הללו.

יחד עם זאת, לא פעם גברים כמו גם נשים מתקשים לזהות את השריר הזה ועל כן רצוי להיוועץ עם מאמן כושר מוסמך כמו גם פיזיותרפיסט, כל זאת מתוך מטרה לזהות ובהתאם לכך להתמקד בשרירי האגן.

מהן הפעילויות המומלצות לרצפת האגן?

אם עד לפני מספר שנים הנושא של חיזוק רצפת האגן היה נושא עמום למדי, כיום ניתן להבחין בשינוי משמעותי, לא מעט בזכות גברים ונשים אשר מבינים כי להיחלשות של השריר הזה יש השפעות בריאותיות משמעותיות. בסקירה הבאה תוכלו לקבל מידע מהימן אודות חיזוק רצפת האגן ובכך להוביל להעשרת הידע, כחלק מהבנה כי היחלשות של השריר הזה היא לא גזרת גורל אלא ניתן לטפל ולחזק, באמצעות תרגילים וכן להקפיד על ביצוע קבוע של התרגילים הללו בשילוב של מכשירים ייעודים המתאימים לשימוש יומיומי.

לסיכום

שריר רצפת האגן הוא שריר חשוב שנחלש עם הזמן ובהתאם לכך יוצר שלל תופעות בריאותיות, כמו למשל בריחת שתן או צניחה של האיברים. על כן, באמצעות הסקירה אותה הצגנו לכם כאן גם אתם תוכלו לנקוט בפעולה ובהתאם לכך להוביל לחיזוק השריר – בכל גיל.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, ואין לראות בו חוות דעת רפואית ומקצועית. כדי לקבל את המענה המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

נגישות