כל מה שרציתם לדעת על הקשר בין ספורט לקנאביס

מעבר למגוון התכונות והסגולות שלו, הקנאביס מסייע גם בהפחתת כאבים שעשויים להשפיע על האימון שלכם והיעילות שלו. במאמר הבא נסביר מה הקשר בין קנאביס לספורט, מתי כדאי לעשן אותו ועל מה חשוב להקפיד לפני היציאה לאימון.

קנאביס – מה זה ואיך מעשנים אותו?

השיטה המוכרת והנפוצה ביותר לעישון קנאביס היא באמצעות אביזרים שצריך לצורך ביצוע הפעולה, כמו ניירות גלגול ומגשי גלגול. פשוט גלגלים את הג'וינט באופן ידני או באמצעות מכשיר ייעודי לגלגול סיגריות, כאשר ברוב המקרים משתמשים בנייר אורז. ניתן להשתמש במריחואנה או חשיש מפורר שאותו מערבבים עם טבק. לאחר הגלגול מחדירים לסיגריה פילטר ופשוט מעשנים אותה כמו סיגריה רגילה. נייר הגלגול קל מאד לכנה אך אתם צריכים לקחת בחשבון שבשנים האחרונות מחירו עלה והוא נחשב למוצר לא זול.

שיטה נוספת לעישון קנאביס היא באמצעות ווייפוריזרים, מאדים. תפקידו של המאדה הוא למעשה לשחרר את המרכיבים הפעילים של הקנאביס באמצעות אדים. פעולת האידוי מתבצעת באמצעות חימום של התמצית הצמחית המונחת על כלי קיבול והאדים יוצאים החוצה ללא כל אפקט של עישון. זה כמובן היתרון של הווייפוריזרים, הם מונעים מאיתנו למעשה את ההשפעות השליליות של העישון, כמו סרטן ומחלות קשות אחרות. כמובן שיש מגוון רחב של שיטות נוספות לעישון קנאביס, כמו נרגילות, מכשירים שונים תוצרת ביתית, באנגים ועוד.

מה הקשר בין קנאביס וספורט?

בקנאביס ישנם חומרים פעילים שהתפקיד שלהם הוא להפחית את הכאב. מי שמתאמן באופן קבוע ודאי יודע שכאבים (כמו כאבי מפרקים) הם חלק בלתי נפרד מהתהליך ועם זאת, הם גם מהווים גורם מגביל ביותר במיוחד עבור מי שחולה במחלה כרונית. לכן, ככל שתפחיתו את הגורם לכאבים ואת הכאבים עצמם, כך סביר להניח שהאימון שלכם יהיה יותר עוצמתי ויותר יעיל. חשוב לציין, הקנאביס יכול לסייע בהפחתת כאבים עבור ספורטאים שעברו פציעות במהלך האימונים, הן פציעות קלות בעקבות תנועה לא נכונה והן פציעות קשות.

כל מה שרציתם לדעת על הקשר בין ספורט לקנאביס

לפני או אחרי האימון?

זה נכון שהקנאביס מסייע בהפחתה של הכאבים שמופיעים באימון ועם זאת, אנחנו לא יכולים לומר באופן חד משמעי מתי כדאי לצרוך אותו ביחס לאימון. על כל אחד מאיתנו הקנאביס משפיע באופן שונה, יש כאלה שיגלו על עצמם שעישון קנאביס בצהריים משפיע עליהם הכי טוב ויש כאלה שדווקא בבוקר. בכל אופן, אנחנו ממליצים לכם לקחת את הזמן ולבדוק עם עצמכם מה הזמן הרצוי לעישון הקנאביס עבורכם. במידה ואתם חולים במחלה כרונית אגב, אנחנו מניחים שתעדיפו לעשן אותו לפני האימון, אך השתדלו לא לעשות את זה בצמוד מידי על מנת שלא תחושו סחרחורות.

על מה חשוב להקפיד לפני היציאה לאימון?

זכרו שבסופו של דבר אנחנו מדברים על עישון שבהחלט יכול גם להפריע לכם במהלך האימון. בין השאר העישון יכול לגרום לרעידות, סחרחורות, חולשה ואיבוד שיווי משקל. במידה ואתם חווים את אחת מהתופעות הללו אנחנו ממליצים לכם להמתין מעט לפני שאתם יוצאים לאימון עד שהן יחלפו. בנוסף, מכיוון שעישון הקנאביס עלול לגרום לתחושה מוגברת של רעב, אנחנו ממליצים לכם להקפיד על שגרת אכילה מסודרת. כך כמובן תמקסמו את היעילות של האימונים ותוכלו למנוע את תופעות הלוואי שציינו.

לסיכום, אין ספק שלקנאביס יש יתרונות משמעותיים בכל הקשור להפחתת כאבים לקראת האימון ובמהלכו. אם תדעו לנצל את הסגולות של הצמח הזה בצורה הנכונה, אין לנו ספק שתפיקו את המרב מהאימונים שלכם.

*המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

נגישות