ספורטאים: 6 דרכים להקלה בכאבי מפרקים

כאבי מפרקים הם כאבים אשר מלווים לא מעט ספורטאים, גם חובבנים. כיצד ניתן לטפל? להלן 6 דרכים להקלה משמעותית על כאבי מפרקים.

מהם כאבי מפרקים?

כאבי מפרקים הם כאבים נפוצים מאוד אצל ספורטאים. מדובר בכאבים אשר מקורם בדלקת, והיא מתרחשת כתוצאה מבעיה במערכת החיסון. הסיבה הראשונית לכאבי מפרקים איננה ידועה, אולם רופאים משערים כי הנטייה של ספורטאים לסבול מכאבי מפרקים היא גבוהה יותר בשל אימוץ השרירים וכן התערבות של גורמים סביבתיים כמו וירוסים. מהרגע שהכאבים מופיעים, חשוב לפנות לטיפול וזאת בשל העובדה כי מדובר בכאבים פנימיים אשר עלולים להוביל להתפשטות של הכאבים בכל הגוף – ובאופן סימטרי. כך לדוגמא, אם מפרק כף היד כואב בשמאל, הכאב יכול להתפשט לכל הצד השמאלי של הגוף. משום כך, חשוב מאוד לטפל בכאב ולחתור להקלה ככל האפשר. להלן 6 דרכים מצוינות לצורך הקלה על כאבי מפרקים, בעבור ספורטאים:

נטילת קולגן

ניתן להקל באופן ממשי על כאבי המפרקים עם קולגן שפותח במיוחד לספורטאים. למעשה, קולגן מסייע לספורטאים לצורך צמצום הנזקים אשר נגרמים לאחר האימון ושחיקת סחוס בפרט. ספורטאים אשר נוטלים באופן קבוע אבקת קולגן דיווחו על שיפור ממשי בתחושה ובכאבים, ועל כן מדובר בדרך מצוינת להתגבר על כאבים.

ספורטאים 6- דרכים להקלה בכאבי מפרקים

טיפול פיזיותרפיה

מדובר בטיפולים אשר תורמים מאוד לחיזוק השריר והסחוס,  כמו גם לגמישות. לרוב, ספורטאים אשר סובלים מכאבי מפרקים יופנו לסדרה של טיפולי פיזיותרפיה, עד לקבלת השיפור המיוחל ברמת עוצמת הכאב.

משחה

בבית המרקחת ניתן לרכוש משחה אשר מרגיעה את האזור ותורמת באופן משמעותי להפחתה בעוצמת הכאב. נוסף לכך, ניתן לקבל דרך הרופא משחות תחת מרשם רופא אשר מידת ההשפעה שלהן חזקה יותר, תלוי בעוצמת הכאב ובהתקדמות הדלקת.

מדרסים

שימוש במדרסים יכול גם הוא לסייע מאוד לצורך הקלה בכאבי מפרקים. לרוב, המשקל אשר מוטל מקשה מאוד ומשפיע גם הוא על עוצמת הכאב. משום כך, התאמה של מדרסים יכול לסייע באופן ממשי לספורטאים. מומלץ לבדוק האם מדרסים הם הפתרון עבור הבעיה, ולחקור את הנושא לפני רכישה מאחר שמדובר בהוצאה כספית גבוהה יחסית.

שחייה

שחייה נחשבת לספורט מצוין בעבור סובלים מכאבי מפרקים, וזאת בשל היכולת של המים להרגיע את עוצמת הכאב ואי ההתנגדות למשקל הגוף בעת השהייה במים. נוסף לכך, פילאטיס מכשירים מהווה גם הוא דרך יעילה מאוד לצורך הקלה על כאבים, וזאת בשל עבודה מאומצת אשר נעשית על אותה קבוצת שרירים לצורך הרפיה. אולם, חשוב לבחון את המצב הגופני ורק לאחר מכן להתאים את הפעילות הספורטיבית.

מנוחה

ספורטאים אשר מאמצים את גופם באופן קבוע חייבים לנוח, בוודאי כאשר ישנם כאבי מפרקים. מנוחה נכונה אשר כוללת ישיבה, קירור המפרקים באמצעות קרח וכן שימוש במכשירים אשר מאפשרים להפחית את רמת הלחץ אשר מופעל על המפרקים, כמו כדור לחץ אשר מסייע להפחית את עוצמת הכאב.

נגישות