איך גדלת מציגים: כל מה שרציתם לדעת על פעילות גופנית לילדים

פעילות גופנית לילדים היא חלק בלתי נפרד מאורח חיים בריא. למעשה, לפעילות זו יש חשיבות עצומה הן מבחינת התפתחותית אבל גם מבחינה רגשית. ע"פ ההמלצות של משרד הבריאות, ילדים צריכים לבצע פעילות גופנית קבועה פעם ביום ברמת מאמץ בינונית, אולם לצערנו בעידן שבו מגפת ההשמנה בישראל נחשבת לבעיה לאומית – רבים מהילדים מעדיפים לשבת מול המחשב או להיפגש עם חברים מאשר לבצע פעילות אירובית, מכל סוג שהוא. פורטל איך גדלת אשר הוקם לטובת קידום הרווחה והבריאות של ילדי ישראל מציג בעבורכם כהורים את כל מה שרציתם לדעת אודות פעילות גופנית, וכיצד גם אתם תוכלו ליישם בבית שלכם את ההמלצות של משרד הבריאות לטובת אורח חיים בריא ומאוזן – כבר מגילאים צעירים.

מדוע פעילות גופנית היא חיונית בעבור ילדים?

לפעילות גופנית בקרב ילדים יש חשיבות עצומה מבחינת הבריאות הכללית אבל גם המנטלית. למעשה, פעילות המתבצעת באופן קבוע מחזקת את השרירים ופעילות הלב כמו גם מאפשרת להגביר את הגמישות של המפרקים. נוסף לכך, היא מסייעת לשמור על משקל תקין וכן בעלת אפקט משמעותי על מערכת החיסון. זאת ועוד, היא משפרת את מערכת הנשימה וכן תורמת לפיתוח של הרגלים בריאים שאותם הילדים מיישמים גם בחייהם כאנשים בוגרים, גם בהיבט המנטלי. ספורט מחזק את יצר התחרותיות כמו גם מעניק לילדים אפשרות להגביר את הביטחון ותחושת המסוגלות לצד פיתוח של קשרים חברתיים במסגרת האימון. דרך מאמר שיסביר לכם על הנושא באופן מפורט וברור על אודות היתרונות של פעילות גופנית תוכלו גם אתם להטמיע את הפעילות הגופנית בחיי היום יום, כל זאת מתוך מטרה לשפר את איכות החיים שלכם אבל גם של דור העתיד. חשוב להבין כי המרכיב של פעילות גופנית אולם, אחד האתגרים הבולטים בעידן המודרני והטכנולוגי נובע מחוסר מוטיבציה שמשפיע מאוד על היכולת שלכם להפוך את הספורט לחלק מהותי משגרת החיים. כיצד תוכלו להגביר את המוטיבציה באמצעות מספר צעדים פשוטים? להלן הפרטים.

איך גדלת מציגים: כל מה שרציתם לדעת על פעילות גופנית לילדים

איך להגביר את המוטיבציה לפעילות גופנית בקרב ילדים?

כאמור, הורים רבים נתקלים בקושי משמעותי בכל הקשור ליכולת לעודד את הילדים לצאת ולהתאמן. על מנת להגביר את המוטיבציה צריך להבין קודם כל כי הפעילות עצמה צריכה להיות מהנה, וזאת מתוך מטרה להפוך את הספורט לחלק מהותי משגרת החיים אבל גם כחלק מתרבות הבילוי והפנאי של הילדים. על כן, רצוי להתאים את הפעילות הגופנית לגיל כמו גם ליכולת האישית של הילד, מתוך מטרה לאפשר לו להגביר את תחושת המסוגלות בשל היכולת להשלים את התרגילים, בהתאם לקצב ההתפתחות שלו.

שימו לב כי ככל שהפעילות הגופנית מגוונת יותר, כך הילדים לא משתעממים. שעמום מהווה את אחת הסיבות המרכזיות מדוע ילדים מעדיפים לבצע פעילות אחרת כמו צפייה בטלוויזיה או משחק מחשב במקום להתאמן, ועל כן ככל שהאימונים יהיו מגוונים יותר כך תוכלו להגביר את המוטיבציה ולעודד אותם לצאת ולהתאמן, בין אם מדובר באימון במסגרת בית הספר או באימון בחוג או עם החברים. זאת ועוד, דוגמה אישית היא חלק משמעותי בתהליך. בסופי השבוע פנו את הזמן לטובת פעילות גופנית משותפת שלכם ושל הילדים, אולם חשוב לבדוק את התחזית לפני שיוצאים לפעילות גופנית בחוץ מתוך מטרה להבטיח כי התנאים בחוץ הם אידיאליים בעבור פעילות גופנית המתבצעת ביחד עם הילדים.

לסיכום, פעילות גופנית היא חשובה מאוד בעבור הילדים שלכם לא רק לטווח הזמן הזה אלא גם לעתיד שלהם. בעידן שבו מגפת ההשמנה רק הולכת ומתרחבת, זה הזמן ליצור הרגלים חדשים באמצעות הגברת המוטיבציה ומתן דוגמה אישית שלכם כהורים – כל זאת כחלק מהבנה כי לפעילות הזו יש יתרונות בריאותיים, נפשיים ומנטליים מובהקים.

נגישות