כך תתגייסו לצה"ל כשהכושר הגופני בשיאו

חלק מהותי מאוד בתהליך הגיוס הוא הכושר הגופני. למעשה, הפרופיל הרפואי שלכם מהווה משקל משמעותי בעת תהליך קבלה לתפקידים שונים. כיצד תוכלו להתגייס כאשר הכושר הגופני שלכם הוא הטוב ביותר? להלן הפרטים.

כושר גופני: חלק בלתי נפרד מהפרופיל הצבאי אשר יקבע את עתידכם בצבא

בכדי להתקבל לתפקידים יוקרתיים בצבא, ובפרט כאשר מדובר בתפקידים קרביים, על המתגייסים לעתיד לקבל פרופיל גבוה – 97. למעשה, הפרופיל הרפואי הוא רק השלב הראשון, וזאת בשל העובדה כי בתפקידים קרביים נדרש לעמוד בשורה ארוכה של מבחנים פיזיים לא פשוטים אשר בסופם מנופים חלק מהמתגייסים, בשל אי עמידה בקריטריונים. משום כך, אם אתם חולמים על תפקידים קרביים עליכם להתכונן לכך היטב, וזאת באמצעות שיפור סרגל המאמצים שלכם. כיצד תעשו זאת? ראשית כל,  כאן תוכלו לעשות הכנה מעמיקה לצו הראשון  וזאת בכדי להתכונן בצורה הטובה ביותר ליום המיון הראשון שלכם בצבא אשר הוא קריטי מאוד לצורך קבלת זימון לתפקידים קרביים בהמשך.

כך תתגייסו לצהל כשהכושר הגופני בשיאו

כיצד להתכונן למבדקים בצורה הטובה ביותר?

ראשית כל, את ההכנה לקראת הגיוס יש לבצע לאחר בדיקה אצל רופא המשפחה, גם אם אין לכם רקע רפואי. יש לעדכן את הרופא בדבר הכוונה לבצע אימונים גופניים לפני הגיוס, וזאת בכדי שתוכלו לצאת לדרך. נוסף לכך, את ההכנה יש להתחיל לפחות כשנה לפני הגיוס – כך שתוכלו להתגייס לצבא כאשר הכושר הגופני שלכם הוא הטוב ביותר. מומלץ לבחון ברשת אודות קבוצות הכנה לצבא אשר מתמקדות בהכנת צעירים לקראת הגיוס, וזאת בכדי שתוכלו לשפר את הכושר הגופני שלכם במתכונת קבוצתית ותחת פיקוח של גורמי מקצוע אשר מתמחים בתחום. הקבוצות אשר הוקמו בשנים האחרונות מהוות דרך מצוינת לשיפור סרגל המאמצים הגופני, וזאת בשל העובדה כי המדריכים הם בעצמם חיילים קרביים בדימוס אשר מעבירים את החניכים סדרה ארוכה של מבחני כושר, מתוך מטרה להגיע כמה שיותר מוכנים למבחן הבר אור. מבחן בר אור הוא מבחן משמעותי אשר מתבצע בשבועות הראשונים של הטירונות, ולאחריו מתבצע ניפוי של מועמדים. מבחן הבר אור עבר מתיחת פנים בשנים האחרונות ויכלול יותר דרישות. ככל שתגיעו מוכנים יותר למבחן, כך תוכלו להגדיל את הסיכויים שלכם לעבור בהצלחה ובהמשך להתקבל לתפקידים יוקרתיים – כמו סיירות.

מהם העקרונות לאימון גופני נכון לפני גיוס?

בכדי שתוכלו להכין את הגוף שלכם בצורה הטובה ביותר, חשוב מאוד לפעול בהדרגתיות, ולקיים מבחני יכולות אשר מאפשרים לכם לבחון האם אכן יש שיפור בכוח, זריזות ועוד. נוסף לכך, חשוב להקפיד על מנוחה ועל תזונה מאוזנת אשר היא הכרחית בעבור בניית השריר ואף הימנעות מפציעות. ככל שתהיו ממוקדים יותר מבחינת האימון הגופני שלכם, כך תוכלו בסופו של דבר להגיע מוכנים ובכושר שיא. זכרו, כושר גופני ניתן לבנות – ואתם בהחלט יכולים לעשות זאת.

נגישות