כאן בשביל עתיד הנוער בישראל: הכירו את עמותת אחינועם של האחים משה, איל ורפי אדרעי

עתיד בני הנוער בישראל הוא נושא בעל חשיבות עצומה בעבור הציבור כאן בישראל, וזאת לאור העובדה כי הפערים בין אזור הפריפריה לבין אזור המרכז רק הולכים ומתרחבים ובהתאם לכך גם הסיכוי של בני נוער בסיכון להשתלב בלימודים, בצבא ובאקדמיה הפך למוגבל וקשה יותר מאי פעם. כאשר לוקחים בחשבון גם את מגפת הקורונה והמעבר ללמידה מרוחקת, אין ספק כי דאגה לשלומם של אותם בני הנוער הפכה לחשובה וקריטית יותר מאי פעם. עמותת אחינועם בראשות האחים משה אעדרעי, איל אדרעי וכן רפי אדרעי שנולדו וגדלו בעיר צפת החליטו להקים בשנת 2018 עמותה ששמה לעצמה כמטרה ליצור בעבור בני ובנות הנוער עתיד טוב יותר, וזאת ע"י קידום של שורת תוכניות מהפכניות ופורצות דרך.

הכירו את עמותת אחינועם בראשות האחים אדרעי

משפחת אדרעי היא משפחה שורשית שנולדה וגדלה בעיר צפת. רפי אדרעי מעמותת אחינועם ביחד עם אחיו חונכו מגיל צעיר לעשייה חברתית, כאשר העלייה הגדולה מאתיופיה עוררה באחים ובעיקר באיל תחושות של שליחות ומסירות כלפי יהודים שעלו לארץ ישראל בקושי רב, ונאלצים להתמודד עם קשיים חברתיים, תרבותיים וחברתיים שמשפיעים על היכולת של בני ובנות הנוער מהעדה לקדם את עצמם מבחינת לימודים, צבא ותעסוקה. על כן, החליטו המייסדים לקדם במסגרת העמותה שפועלת ללא מטרות רווח שורה ארוכה של תוכניות הכוללות בין היתר: תוכנית קידום וליווי לטווח הרחוק בעבור בני הנוער בני העדה האתיופית, חלוקת מלגות, חלוקה של מחשבים למשפחות מעוטות יכולות, השקעה בפיתוח הפריפריה ובפרט העיר צפת בדמות שיפוץ ספריות ועוד. רפי אדרעי לצד האחים מייצגים את הישראליות היפה במיטבה, הן בזכות היכולת ליצור מעטפת מלאה מבחינה נפשית, מנטלית וכלכלית והן בשל הליווי ארוך הטווח המתבצע החל מגיל 16 ועד להשתלבות בשוק התעסוקה. הליווי, המסירות וכן המטרה לשמה הוקמה העמותה היא זו שהופכת אותה לבעלת חשיבות עצומה בחברה הישראלית, כאשר בעבור אותם בני נוער, מדובר ללא ספק בפלטפורמה המאפשרת להגשים את החלומות ולהתגבר על קשיים חברתיים וכלכליים.

 

כאן בשביל עתיד הנוער בישראל: הכירו את עמותת אחינועם של האחים משה, איל ורפי אדרעי

 

מענה בפריסה ארצית למען צמצום פערים ושווין הזדמנויות

לאור ההצלחה של התוכניות לקידום בני הנוער, הצליחו איל אדרעי, משה אדרעי וכן רפי אדרעי מעמותת אחינועם לזכות בתמיכה נרחבת מצד הרשויות כמו גם גורמי הרווחה אשר רואים בפעילות של העמותה כחלק בלתי נפרד מעשייה חברתית שמובילה גם לתוצאות. על כן, רפי אדרעי ביחד עם האחים איל אדרעי וכן משה אדרעי מקדמים את התוכניות השונות בכל רחבי הארץ, תוך שימת דגש על אזור הפריפריה. עדות להצלחה של הפעילות הענפה ניתן למצוא הן בביקורות מרגשות מצד בוגרי התוכניות והן מצד משפחות שפונות לעמותה באופן קבוע, לטובת קבלת סיוע. כך לדוגמה, בזמן תקופת הקורונה קיבלו בעמותה מאות פניות ממשפחות לסיוע כלכלי כמו גם לסיוע לטובת קבלת מחשבים. בהתאם לביקוש ועם ההבנה כי הפערים הטכנולוגיים משפיעים על היכולת להתקדם, החליטו בעמותה להקים את פרויקט לא משאירים אף ילד מחוץ לכיתה שבמסגרתו חולקו אלפי מחשבים לתלמידים מעוטי יכולת. התוכנית ממשיכה לפעול בימים אלו, וכעת גם לכם יש את ההזדמנות להצטרף לעשייה ובכך לתרום ליצירה של חברה שוויונית שנותנת דגש על הפן האישי והחברתי אך לא פחות מכך, גם הטכנולוגי.

לסיכום

העשייה המבורכת של עמותת אחינועם בראשות האחים איל אדרעי, משה אדרעי וכן רפי אדרעי היא זו שמצליחה ליצור בעבור בני נוער הזדמנות ופלטפורמה אישית להגשמה אישית. מעוניינים להצטרף לעשייה? זה הזמן להיכנס לאתר הרשמי של העמותה, ובכך לקחת חלק בפרויקט החיים של משפחת אדרעי.

נגישות