אימוני כושר אונליין: מדריך מיוחד למאמנים ומדריכים

רוצים להעביר אימוני כושר אונליין? לא יודעים מהיכן להתחיל? הגעתם למקום הנכון! אלה שלבי המפתח, באמצעותם תוכלו לעשות זאת:

להבין במה מדובר

ראשית, מומלץ ללמוד על הנושא, בכדי להבין יותר לעומק כיצד זה מתבצע, להתרשם מהמתחרים בתחום בארץ ולקבל רעיונות. כללית, רואים באימוני כושר אונליין שתי גישות, שניתן גם לשלב. גישה אחת, היא לבצע אימון חי, לקבוצות קטנות או כאימון אישי. גישה שנייה בולטת, היא לבצע אימון באמצעות סרטונים שהוקלטו מראש. גישה זו מתאימה להיקף גדול של אנשים במקביל. כל אחד מהם מתאמן עצמאית וניתן להתאים כך את האימון באופן אישי יותר. מעבר לשתי גישות בסיסיות אלה, ניתן להוסיף מגוון יכולות ושכלולים, כמו למשל התייחסות לתזונה במסגרת התכנית האישית ללקוח.

להבין את היתרונות ללקוחות

לאימונים מסוג זה יתרונות רבים ללקוחות וגם לכם. לדוגמא: מבחינת הלקוחות, אימון כושר אונליין חוסך זמן של הגעה למקום האימון וחזרה ממנו. בחיים המודרניים העמוסים, מדובר ביתרון משמעותי. יש בכך מענה, גם עבור מי שמרגישים לא בנוח להשתלב באימון קבוצתי רגיל – הם יוכלו להתאמן בפרטיות מביתם. גם באימון "קבוצתי" אונליין, הם לא חייבים להפעיל את המצלמה ולהיחשף בפני שאר הקבוצה.

אימוני כושר אונליין: מדריך מיוחד למאמנים ומדריכים

להבין את היתרונות עבורכם 

בעזרת אימון מרחוק, יש ביכולתכם להגיע במהירות, לקהל רחב במיוחד. עקרונית, גם אם הלקוח הפוטנציאלי גר בקוטב הצפוני, זה לא מפריע! קלות ההגעה לאימון מעודדת את לקוחותיכם להתמיד. מגוון מומחים (כמו חברת  itc

עליה תקראו בהמשך) זמינים בכדי לסייע לכם להשיג תוצאה איכותית ומרשימה. זה כשלעצמו, יסייע מאוד לשיווק שירותיכם. פעילות אונליין יכולה להתקיים במקביל לפעילות רגילה כמאמנים ויש לכך עוד לא מעט יתרונות עבורכם.

תכנית עסקית

בעקבות הבנת התמונה הגדולה, תצטרכו לבסוף לגבש תכנית עסקית קונקרטית. תכנית זו, תתייחס בין השאר להיבטים הבאים:

ציוד להעברת אימונים חיים

אחד הדברים החשובים ביותר שתצטרכו, הוא ציוד להעברת אימונים חיים. זה מתחיל מחיבור אינטרנט איכותי, שיעמוד בעומס התקשורת. כדוגמה לספק בתחום, itc ספק אינטרנט מוביל אשר יעמוד במשימה עבורכם היטב. זה ממשיך במצלמה איכותית, מיקרופון טוב ומגוון עזרים משלימים, למשל בנושא התאורה.

הקמת אתר

אתר אינטרנט איכותי, עם ממשק טוב, יספק לכם גם מקום מרכזי להעברת האימונים לסוגיהם וגם כלי עזר לשיווק. ניתן אמנם לתאם אימוני באינטרנט ישירות עם הלקוחות ולעשות זאת דרך כלי דוגמת Zoom. אבל אתר הוא פתרון שמספק יותר אפשרויות וגם נראה מקצועי יותר. מה גם, שלקוחות שמחפשים אימון כושר אונליין, יחפשו אתרים בתחום זה.

שיווק באינטרנט

כל ההכנות האלה לא יביאו לכם רווחים, כל עוד אין לכם לקוחות. ייתכן שאתם מאמני כושר רגילים עם קהל לקוחות קיים וממנו יגיעו לקוחות ראשונים לאימון המקוון. בכל מקרה, חשוב ומומלץ לשווק היטב את תכנית האימון אונליין. זו תכנית שתשקיעו בה לא מעט כסף, כך שלא תרצו להמר ולנסות לראות איך זה ילך. גם המלצות מפה לאוזן (שהן מצוינות בפני עצמן) לא מספיקות. לכן חיוני להשקיע גם באופני השיווק הבולטים באינטרנט (SEO, עמוד בפייסבוק וכדומה), באמצעות מומחים לכך.

פעילויות משלימות

יש מגוון רחב של היבטים טכניים ותהליכי עבודה, אשר תצטרכו לתת להם מענה. הכול, בהתאם לתכניותיכם לגבי אופי ופעילות העסק המקוון. בכל מקרה, אלה יהיו למשל דומיין האתר, תהליכי הרשמה, מנגנוני תשלום וגיבוי. מהיבט האבטחה, תצטרכו להבטיח שהמערכות בהן אתם משתמשים מול הלקוחות, לא חושפות אותם לנוזקות והאקינג. אצל ספק  itcתוכלו למצוא פתרונות אבטחה שונים לכך. אגב, חשיפה לסיכוני אבטחה, עלולה לפגוע גם בפרטיות הלקוחות ולזה ספציפית יש השלכות חוקיות שונות.

לסיכום

אימוני כושר אונליין מהווים מגמה בולטת לאחרונה ונראה שיש לה עתיד. כך שלמאמנים ומדריכים מומלץ לבדוק את האפשרות לעשות זאת. ואם מחליטים בחיוב – לעשות זאת היטב!

נגישות