עסיסיים, טעימים ומרעננים: למה ספורטאים צריכים לצרוך פירות?

אורח החיים של ספורטאים מחייב שמירה קפדנית על אורח חיים בריא הכולל בין היתר גם שילוב של פירות. למעשה, הפירות מהווים חלק משמעותי מתפריט התזונה מאחר והם עשויים לסייע לטובת יצירה של מקור אנרגיה טבעי, אספקה של סוכר לצד שלל יתרונות נוספים שהופכים את הפירות למומלצים במיוחד גם בעבור ספורטאים חובבים ובייחוד בעבור ספורטאים מקצועניים, כפי שנסביר כעת.

שילוב של פירות בתפריט – כל מה שרציתם לדעת

הזמינות של פירות טריים ברשתות השיווק כמו גם באמצעות יצירת קשר עם חברה המתמחה בתחום של משלוח פירות המכיל את כל פירות העונה לצד פירות אקזוטיים הופך את היכולת לשלב את הפירות בתפריט לבעל חשיבות עצומה בעבור כל ספורטאי, בייחוד כאשר לוקחים בחשבון את ההשפעה החיובית של פירות כמקור אנרגיה טבעי, וזאת בשל ריכוז גבוה של מינרלים כמו גם ויטמנים המצויים בתוך פירות. נוסף לכך, בעבור ספורטאים המבצעים פעילות גופנית אינטנסיבית יש תנועה ערה של רדיקלים חופשיים אשר עשויים לפגוע ברקמות הגוף. בעקבות נוגדי החמצון המצויים בתוך פירות, ניתן להוביל לשמירה על הבריאות, וזאת באמצעות צריכה מבוקרת של פירות לפני ואחרי הפעילות הגופנית.

בנוסף, המינרלים החשובים המצויים בתוך הפרי הם בעלי השפעה חיובית על הגוף מאחר והם מספקים לשרירים נתרן וסידן, ולכן אין זה פלא כי פרי כמו בננה למשל הוא פרי שרבים מהספורטאים נוטים לצרוך לפני או אחרי האימון, מתוך מטרה להוביל ליצירה של אספקה קבועה של חומרים מזינים שאותם ניתן לצרוך באופן קבוע על ידי שילוב של פירות. מעבר לכך, אין ספק כי שילוב של פירות בתפריט היומי יאפשר לכם להימנע מנשנוש לא בריא, ועל כן מדובר בהזדמנות

 

 

כללי התזונה שכל ספורטאי חייב להכיר

על מנת להוביל לשיפור ביצועים וכן הפחתה של הסיכוי לפציעות, רצוי לקרוא את המדירך המפרט את חמשת כללי התזונה, וזאת מתוך מטרה להוביל ליצירה של שינוי תזונתי שיגיע לידי ביטוי גם ביכולת להוביל ליצירה של מערך תזונתי תומך, בהתאם לפעילות הספורטיבית שבה אתם מתמחים. יחד עם זאת, צריך לזכור ולציין כי לא כל הפירות מתאימים לכולם ועל כן התייעצות עם תזונאית המתמחה בתזונה של ספורטאים היא הכרחית לטובת בנייה של תפריט בהתאמה אישית הכולל גם את כל אבות המזון, וזאת מתוך מטרה לספק לגוף ויטמנים, מינרלים וסין החיוניים לתפקוד, בנייה של מסת השריר ואף יכולת להוביל לשיפור הביצועים.

נגישות גבוהה לפירות איכותיים

הנגישות לפירות איכותיים היא זו שמאפשרת לכם כספורטאים ליצור אורח חיים בריא ומאוזן, וזאת באמצעות שילוב של פירות באופן יומיומי. כאן תמצאו את הפירות הכי טובים לבריאות כמו גם לדיאטה, כל זאת מתוך מטרה לנצל את משאב הטבע הטבעי לטובת אספקה קבועה של מינרלים, ויטמנים, ברזל ואשלגן. כספורטאים שיודעים כי הגוף הוא המנוע שאותו צריך לתחזק בשביל להוביל להפחתה משמעותית בסיכויים לפציעות או לירידה של נפח השריר, בעקבות תזונה לא מאוזנת הפוגעת באופן משמעותי גם בבריאות וגם ביכולת לשמור על משקל גוף תקין. התייעצות עם גורמי מקצוע לצד הזמנה של משלוח פירות טרי שמגיע עד הבית הוא זה שיאפשר לכם להוביל ליצירה של מערך תזונתי תומך ובעל חשיבות בריאותיות ראשונה במעלה.

לסיכום

כספורטאים שרוצים להגיע להישגים, נדרש לקבל החלטות כבר עכשיו לגבי תפריט התזונה ובייחוד לגבי פירות אשר עשויים לסייע לטובת מגוון רחב של מצבים – החל מספיגה מוגברת של סידן ועד התאוששות מהירה לאחר האימון, בעקבות ריכוז גבוה של מינרלים. הנגישות לפירות לצד המחירים הנוחים אותם ניתן לקבל דרך חברה המתמחה בתחום של משלוח פירות היא זו שהופכת את התהליך של שילוב הפירות לקל, פשוט ואפקטיבי יותר מאי פעם.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, ואין לראות בו חוות דעת רפואית ומקצועית. כדי לקבל את המענה המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

נגישות