העבודה היא לא תירוץ: כך תשלבו בין משרה תובענית לפעילות גופנית

בעידן הדיגיטלי של היום, שבו המסכים שולטים בחיינו ובחללי העבודה שלנו, כמה פעמים מצאתם את עצמכם שקועים במשימות ובדד-ליין, שוכחים את הגוף שלכם ואת בריאותכם? אתם לא לבד בזה. האטרקטיביות של משרות הייטק משאירה אנשי מקצוע רבים בתחום זה. אך עצם הטכנולוגיה שנועדה לפשט משימות ולשפר את הפרודוקטיביות יכולה לפעמים להוביל אותנו לאורח חיים לא פעיל, שלעיתים קרובות מזיק לבריאות שלנו. אבל זה לא חייב להיות כך. המשיכו לקרוא וגלו איך לשלב את הקשיים של עבודת ההייטק עם פעילות גופנית וליצור הרמוניה שמיטיבה הן עם הנפש והן עם הגוף.

חשיבות הפעילות הגופנית

לפני שמתעמקים באסטרטגיות, חשוב להבין מדוע פעילות גופנית חשובה, במיוחד עבור אנשי מקצוע בתחום ההייטק. ישיבה ממושכת וחשיפה למסכים עלולות להוביל למספר בעיות בריאותיות, כולל כאבי גב, מאמץ עיניים וסיכון גבוה יותר למחלות כרוניות. גוף פעיל מוביל לתודעה פעילה. פעילות גופנית סדירה, בין אם היא במשרד, בבית או בחדר כושר, יכולה לשפר תפקודים קוגניטיביים, לקדם שינה טובה יותר ולעזור לנהל מתח – כל אלה חיוניים עבור אנשים בתפקידים טכנולוגיים מבוקשים.

הגדרת סביבת עבודה פעילה

  • שולחנות עמידה: אחת הדרכים הקלות ביותר לשלב פעילות גופנית בשגרה היא על ידי בחירה בשולחן עמידה. עמידה יכולה לעזור להפחית את הסיכון למחלות כרוניות. היא גם מקדמת יציבה טובה יותר, אשר חיונית עבור אלה המבלים שעות ליד שולחנות העבודה שלהם.
  • תרגילי שולחן: ישנם תרגילים רבים שניתן לבצע מבלי להתרחק מסביבת העבודה שלכם. אלה כוללים הרמות רגליים בישיבה, שכיבות סמיכה שולחניות, פיתולי פלג גוף עליון בישיבה ועיגולי קרסול. שילוב תרגילים קצרים אלה במהלך היום יכול לעזור למתוח את השרירים ולהגביר את זרימת הדם.

 

הפסקות מלוח הזמנים לתנועה

כדי להבטיח שאתם נעים במהלך היום, קבעו הפסקות קצרות. השתמשו בכלים כגון התראות או תזכורות כדי להזכיר לכם לקום, להסתובב או לבצע מתיחה מהירה בכל שעה.

קחו לדוגמה את משרת מתכנת java בחברת הייטק. עם הדרישות המחמירות שמשרה זו דורשת – קידוד, ניפוי באגים והתעדכנות במגמות הטכנולוגיה האחרונות – חיוני להתרחק מהמחשב. על ידי לקיחת הפסקה של 5 דקות בכל שעה כדי להתמתח או להסתובב, המתכנתים יכולים לחזור למשימה רעננים וממוקדים יותר.

שלבו פעילות גופנית בדרך לעבודה

אם מקום העבודה שלכם מאפשר, שקלו ללכת ברגל או לרכוב על אופניים למקום העבודה שלכם. לא רק שזה יספק את המינון היומי של פעילות גופנית, אבל זה יכול גם לעזור בהפחתת טביעת הרגל הפחמנית. אם הליכה או רכיבה על אופניים אינן אפשריות, נסו לחנות רחוק יותר ממקום העבודה שלכם או לרדת מהתחבורה הציבורית עצירה אחת לפני כדי להבטיח קצת הליכה לפני שאתם מתחילים את היום.

שילוב פעילות גופנית בפעילות חברתית

במקום פגישות ישיבה קבועות או הפסקות קפה, שקלו 'פגישות הליכה' או 'הפסקות פעילות'. דיון בעבודה תוך כדי טיול בפארק יכול להיות פרודוקטיבי באותה מידה, אם לא יותר. הוא מציע שינוי סביבתי, זרימת דם מוגברת והזדמנות למתוח את הרגליים.

השתמשו בטכנולוגיה כדי להישאר פעילים

בעוד הטכנולוגיה תורמת לעיתים קרובות לאורח חיים יושבני, ניתן לרתום אותה גם לקידום פעילות גופנית.

  • אפליקציות כושר: ישנן אפליקציות רבות המציעות אימונים קצרים ויעילים. ניתן לשלב אותם בזמני ההפסקה כדי להבטיח שאתם מבצעים פעילות גופנית.
  • מכשירים חכמים לבישים: מכשירים לבישים, כגון שעונים חכמים, מגיעים לעיתים קרובות עם תכונות שמזכירות למשתמשים לזוז לאחר שהייה ממושכת מדי בישיבה. הם גם עוקבים אחר צעדים יומיים, ומעודדים את המשתמשים להשיג יעדי צעדים.

לסיכום

בעולם מתפתח שבו הטכנולוגיה משתלבת בכל היבט של חיינו, מציאת איזון הרמוני בין עבודת ההייטק התובענית לבין רווחה אישית הופכת להיות בעלת חשיבות עליונה. בעוד שאי אפשר להמעיט באתגרים של תפקידים בעולם הטכנולוגיה, גם היתרונות של פעילות גופנית הם בלתי ניתנים להכחשה. מדובר בשיפור הפרודוקטיביות, הבהירות המנטלית ואיכות החיים הכוללת. על ידי שילוב תנועות אסטרטגיות, קבלת החלטות מודעות ושימוש בכלים סביבנו לטיפוח פעילות, אנו מתווים מסלול לקראת רווחה הוליסטית. המפתח טמון בראיית הפעילות הגופנית לא כהפרעה לעבודתנו, אלא כהשלמה רבת ערך. על ידי ביצוע התאמות אלה, אנו לא רק משפרים את בריאותנו, אלא גם מייעלים את התפוקה המקצועית שלנו.

 

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

נגישות