אביזרי הספורט שישדרגו לכם את האימון

בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים מודעים ליתרונות הנלווים לפעילות גופנית, בעוד שבישראל ישנה עלייה חדה במספר האנשים שיוצאים אל פעילות כזאת, תוך דיווח של משרד הבריאות על עלייה ב 20% בכמות האנשים המבצעים אימונים ספורטיביים וזאת, בעשור האחרון.

שרירנים ומומחים בתחום הכושר הגופני, טוענים כי לפעילות גופנית טובה לא צריך יותר ממוטיבציה ומרחב אימון מתאים. ובכל זאת ישנו ציוד ספורטיבי אשר משדרג מאד את האימון. אז אילו אביזרים ישנם? הנה רשימה של כמה מכשירים ואלמנטים מומלצים:

אביזרי ספורט

מזרן יוגה

כדי שתוכלו להתאמן בכיף ובבטיחות, רצוי לרכוש מזרן יוגה שמלבד עבור יוגה: מתאים לשלל אימונים החל מאימון לחיזוק שרירים, עיצוב הגוף עד לתרגול פלדנקרייז ושאר שיטות אימון. בחרו מזרן יוגה איכותי ובעובי המתאים לצרכים שלכם, לקבלת מקסימום נוחות בעת האימון. את האביזרים ניתן לרכוש בחנויות מקוונות כמו איביי בעברית במחירים נוחים, ולחסוך לא מעט כסף.

משקולות

משקולות ידיים או "משקוליות" הפכו לאחד מהאביזרים החשובים ביותר בתחום הפעילות הגופנית, בעוד שבאמצעות משקולות במשקלים שונים (החל מקילוגרם 1 עד 10 קילוגרמים), ניתן לבצע עבודה על שרירי הזרועות, הרגליים, שרירי הירכיים על ה triceps  – כלומר השכמות, ועוד. באמצעות תרגול הרמת משקולות באמצעות הידיים, הרגליים ואפילו הנחת המשקולות על אברי הגוף –  אפשר לחזק ולחטב את הגוף.

גומיות

כיום ישנם כמה סוגים של גומיות לאימון, כמו גומיות המיוצרות בצורה פשוטה ללא תוספות, עד גומיות שניתן להשחיל על כפות הרגליים והידיים. באמצעות גומיות ניתן למתוח את שרירי הגוף בקלות ולעבוד נכון, תוך יצירת עומס על השרירים – מה שמחטב ומחזק את הגוף.

מדרגה

אם נפשכם חושקת באימון אירובי בעצימות גבוהה: תוכלו לרכוש מדרגה לאימון כושר. ישנן מדרגות שניתן לשאת בקלות ולהניח על הרצפה ובכך לתרגל אימון אירובי מוצלח, בין אם באופן עצמאי לבין אם בהנחיית מדריכי כושר המציעים מגוון סרטוני וידאו לאימוני מדרגה.

רצועות TRX

TRX הינה שיטת אימון שמקורה באימון חיילי המרינס האמריקאים, תוך ששיטה זאת עובדת על הפעלת משקל הגוף על ידי רצועות TRX המשתלשלות מן התקרה. באתרים שונים אפשר לרכוש רצועות TRX במחירים נוחים, כמו גם כאלה המותאמות לאימון ביתי.

כדור פילטיס

כדור פילטיס עד כמה שהוא נראה ידידותי, מאפשר דרך לעבוד על שרירי הבטן והחזה וזאת על ידי תרגול פילטיס בעצימות גבוהה. באמצעות הכדור יוצרים עומס על אברי הגוף ובכך מחטבים את שרירי האגן, הירכיים והבטן.

ביגוד ספורטיבי

אל תשכחו להוסיף לאימון גם בגדי ספורט מתאימים כמו חזיית ספורט, גופיות מנדפות זיעה, מכנסי ספורט גמישים וכל ביגוד שמאפשר לכם אימון נוח ויעיל יותר. בכך תוכלו גם אתם להיות חלק מהסטטיסטיקה של אנשים שמבצעים אימון גופני ודואגים לבריאות גופם!

קראו גם: איזה ציוד כושר אתם באמת צריכים כדי להתאמן בבית?

נגישות